החזר מס לעובדים שכירים באמצעות פרוצדורות חכמות של חברה פרטית מייצגת

החזר מס בגין הוצאות לשכירים
ינואר 23, 2020
החזרי מס לשכירים – כל מה שצריך לדעת בנושא
פברואר 20, 2020

החזר מס לעובדים שכירים באמצעות פרוצדורות חכמות של חברה פרטית מייצגת

החזר מס הוא משהו שמאד כיף לגלות שמגיע לכם, ובמציאות הישראלית זה בכלל לא נדיר. פקידי השומה עובדים על בסיס "כמו שיפוטי" ברבים מהמקרים. הם אמנם כפופים לחוק היבש, אבל פועלים על פי שיקול דעת המבוסס על מילוי טפסי דיווח. למשל כשיש לכם יותר ממקום עבודה אחד, וכל מקומות העבודה שלכם הם שכר מינימום או שכר אומנים (בניגוד למשכורות במקצועות החופשיים ובהייטק, שמתחילות מ- 10K ₪) גם אם הרווח שלכם אינו מגיע למחצית מסכום זה, פקיד השומה עלול לגזור עליכם 13% מס, רק מעצם העובדה שבכלל יש לכם יותר ממקום עבודה אחד. פקיד אחר עשוי לקבוע מס מופחת מכך. התיאום פשוט תלוי בלשכת המס אליה אתם מגיעים, וברבים מהמקרים כלל לא נעשה מול הפקיד ישירות אלא מול השומר שנאלץ לשלוח את הטפסים שלכם לפקיד שמאחוריו תור ארוך מדי של מתואמי מס אחרים. במקרים אחרים, מדובר על עובד שכבר יצא לדרך כשהוא הסדיר את ענייניו מול רשויות המס, אך לא טרח לבדוק מה הוא הסדיר וגילה בדיעבד שהוא משלם מס גבוה מדי. בעניינים הללו יש רק גורם אחד שבאמת יעשה לכם סדר: חברה פרטית להסדרת החזרי מס.

טיפול יסודי בכל עובד שכיר ובדיקת פרטיו לעומק

כל עובד שכיר שיפנה אלינו יזכה לבדיקה מקיפה של מצב תשלום המס שלו. אם יימצא כי הוא זכאי להחזר, יפעל שירות החזרי מס וביצועו מול רשויות המס. במקרים לא מעטים, התגלה כי עובד מסוים חשב שמעסיק מסוים יהיה מעסיקו העיקרי ומעסיק אחר יהיה משני. בפועל קרה ההיפך הגמור, והמעסיק העיקרי שילם משכורת נמוכה בעוד מעסיק המשנה שילם משכורת גבוהה ממנה נגבה שיעור מס גבוה במקום נקודות זכות לבעלי הכנסה נמוכה. אנו נדאג לכך שלא תצטרכו לעשות תיאום מס נוסף, אלא שהכסף יחזור אליכם באמצעות החזרי מס.

ביצוע החזרים בדיעבד

פרויקט נוסף בו אנו עוסקים הוא החזרים בדיעבד: עובדים שקיבלו על עצמם את עול המס אך נזכרו שהם משלמים גבוה מאחר והם לא בדקו במעמד ביצוע תיאום המס או הסדר המס מול הרשויות. במקרים אחרים המעסיק כלל לא טורח לשאול ופשוט מוריד להם 21-30% ממשכורתם. במקרים כאלו אנו מטפלים כך שלא תצטרכו לגשת בעצמכם לתיאום מס ביורוקרטי וסבוך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *